černé karafiáty

Příběh o touze po emocích pro tři herce vznikl v Českém rozhlase na konci roku 2014. Drama odehrávající se v mírovské věznici nabízí živý pořad rozhlasové stanice Černé karafiáty, jehož hostem je Richard Kolek, který si odpykává několik let za vraždu. Režie: Tomáš Soldán, účinkují: František Strnad, Tereza Richtrová, Jiří Nebenführ, zvuk, záznam a střih: Zdeněk Prchlík, hudební spolupráce: Antonín Schindler.

první den

První den do školy, první den do domova důchodců. Minutová hra pro Český rozhlas o tom, jak může být čas irelevantní.

NA VĚTRNÉ HŮRCE

Jedním z největších projektů let 2012 a 2013 Českého rozhlasu Olomouc byla desetidílná dramatizace slavného románu Emily Brontëové „Na Větrné hůrce“. Rozhlasovou verzi románu připravila autorská dvojice Petra Ševců a Josef König. Natáčení se ujal režisér Tvůrčí skupiny Olomouc Tomáš Soldán. Kromě Zuzany Slavíkové v roli služky Nelly, která celý příběh vypráví, se v hlavních rolích představili herci Petr Vaněk jako Heathcliff a Tereza Richtrová, která svůj hlas propůjčila Kateřině.

Srdíčka

Ukázka z lehce šovinistické jednoaktovky pro tři herce (muže) popisující krutost přátelství tří dospívajících dívek. Forma: čtené divadlo. Hra byla napsána pro provokativně divadelní seskupení DRŽTE HUBU, do svého repertoáru ji později zařadilo divadlo ŠachTa.

Instantní dobro

Ukázka scénáře z rozhlasové komedie Instantní dobro. Příběh o pikadorech, nesplněných snech, medvědím objetí a odpovědi, má-li cenu v životě stále jen na něco čekat. Uvedení: Český rozhlas. Účinkují: Petr Kubes, Barbora Nesvadbová, Miloslav Kročil, Jiří Suchý, Vojtěch Lipina, Klára Klepáčková, Jaroslav Krejčí, Vendula Fialová, Jiří Nebenführ, Ivana Plíhalová a Petra Ševců.